Evropska vas

V četrtek, 10. maja 2019, je na Trgu kulture v Murski Soboti, potekala prireditev Evropska vas, ki sta jo organizirali Informacijska točka Europe Direct Pomurje in Osnovna šola II s podporo Mestne občine Murska Sobota. Na njej je sodelovalo 30 osnovnih šol iz Pomurja, ki so na kreativen način na stojnicah predstavljali države EU. Naši učenci so predstavili obmorsko državo Malto in njene naravnogeografske ter kulturno-zgodovinske znamenitosti. Pri delu so bili  zelo aktivni, marljivi in prizadevni. Spet so pokazali, kako znajo med sabo sodelovati, si pomagati in se dopolnjevati. Zelo suvereno so predstavili Malto in zaplesali na njihovo značilno glasbo.

Mentorici Jožica Tratar in Marjetka Andrejek

Evropska vas

55 Slike

Srečanje ravnateljev osnovnih in srednjih šol v Peterlougu

Včeraj, 14.5.2019, je potekalo srečanje vseh ravnateljev osnovnih, srednjih in glasbenih šol Pomurja v organizaciji Zavoda za šolstvo in šport skupaj z OŠ Šalovci v turistično nastanitvenem centru Peterloug v Markovcih. Pri uvodnem delu je dr. Bernard Goršak, v.d. direktor Zavoda za turizem, šport in kulturo Šalovci, predstavil možnosti turistično nastanitvenega centra Peterloug Markovci. Predstavili so se tudi učenci naše šole s skečem o Peterlougu.

Peterloug

10 Slike

OBVESTILO

V soboto, 11. 5. 2019, bomo za vse učence izvedli športni dan.

Učenci od 1. – 4. razreda se bodo podali na pohod do Žido-Lenaršičevega mlina v Markovcih.

Učenci od 5. – 9. razreda bodo imeli tudi športni dan atletika skupaj z OŠ Gornji Petrovci.

Prihod v šolo bo s šolskim prevozom po urniku, ravno tako odhod domov ob 12.00 uri. Za malico je poskrbljeno. Kosila in podaljšanega bivanja ni.

DAN DEDKOV IN BABIC NA OŠ ŠALOVCI – projekt IGRAJMO SE SKUPAJ

V četrtek, 25. 4. 2019  smo učenci 1. in 2. razreda Osnovne šole Šalovci priredili dan dedkov in babic. V sodelovanju z DOSOR – Dom starejših občanov Radenci in v okviru medgeneracijskega sodelovanja smo izvedli projekt IGRAJMO SE SKUPAJ.

Namen druženja  je bilo aktivno medgeneracijsko povezovanje skozi otroške igre preteklosti, obujanje prijetnih spominov na igre iz mladosti in jih predstaviti  na način, da bodo v njih našli smisel tudi današnji otroci, potem aktiviranje in motiviranje stanovalcev za samostojno delovanje, povečanje njihovega socialnega kroga ter razvijanje vrednot pri otrocih kot so empatičnost in spoštovanje do starejših. Pod vodstvom stanovalcev so vnuki skupaj z dedki in babicami izdelovali punčke iz blaga, vetrnice in zgibali ladjice in kape iz časopisnega papirja. Učenci so se preizkusili tudi pri vožnji z doma izdelano rolko, katero so izdelali stanovalci v svoji lesarski delavnici. V zahvalo za sodelovanje so stanovalci ravnateljici podarili klopotec izdelan izpod rok stanovalcev.

Ob koncu druženja so prvošolčki Osnovne šole Šalovci s svojimi dedki in babicami zasadili sadna drevesa hruške v okolici šole. Na ta način smo obeležili dan Zemlje in simbolično predali skrb za naš planet iz rok naših starejših v roke naših najmlajših vnukov.

OBVESTILO

Spoštovani starši in učenci,

v ponedeljek, 6. maja 2019 ODPADEJO govorilne ure zaradi nepredvidenega izobraževanja kolektiva.

Govorilne ure bodo v ponedeljek, 13. maja 2019 ob 17.00.

Prosimo za razumevanje.

Vodstvo šole

Stran 1 od 5512345...102030...Zadnja »
(Skupno 3,964 obiskov, današnjih obiskov 35)