Samotestiranje učencev

Spoštovani starši,

na Vas se obračamo s prošnjo po pomoči pri izvajanju pouka v šoli.

Vlada je v četrtek, 11. 11. 2021, sprejela Odlok o spremembah in dopolnitvah Odloka o začasnih ukrepih za preprečevanje in obvladovanje okužb z nalezljivo boleznijo  Covid 19 (Uradni list RS št. 177/2021 in 174/2021).

Od srede, 17. 11. 2021, bo potekalo obvezno samotestiranje vseh učencev s hitrimi testi trikrat tedensko v prostorih šole (učenci se bodo testirali sami ob prisotnosti učitelja). Starši prevzamete teste za samotestiranje učencev v lekarnah, učenci jih prinesejo s seboj v šolo.

Pred samotestiranjem starši podpišete soglasje/nesoglasje, ki je objavljeno v priponki. Podpisano soglasje/nesoglasje prinesejo učenci  v šolo najkasneje do  srede, 17. 11. 2021, oziroma prvi dan prihoda učenca v šolo. Ostalim učencem se po sklepu MIZŠ odredi šolanje na daljavo.

Če vaš otrok izpolnjuje pogoj prebolevnosti ali cepljenja, nam to prosim označite na soglasju/nesoglasju, saj se mu v tem primeru ni potrebno samotestirati.

Samotestiranje učencev bo od srede, 17. 11. 2021 potekalo po protokoluki je objavljen v 2. priponki.

Prosimo vas, da se v naslednjih dneh z otrokom pogovorite o tem, kako samotestiranje poteka, pri čemer vam je lahko v pomoč video na naslednji povezavi:  https://www.youtube.com/watch?v=Ljc9hG7xsFU. Priporočamo, da otrok samotestiranje ob vaši prisotnosti poskusi tudi sam izvesti.

V Sloveniji je že dovolj nestrpnosti, razdvojenosti, sovražnosti. Ni potrebno, da to prenesemo tudi v šolo. Kljub težkim razmeram si strokovni delavci želimo, da pouk poteka v šoli, v varnem in spodbudnem okolju. To nam bo uspelo le z Vašo podporo.

Nov Odlok

Spoštovani!

Na spodnji povezavi je okrožnica Odloka, katerega je vlada sprejela na državni seji 5. 11. 2021. V okrožnici so pojasnjene samo vsebine, ki se neposredno nanašajo na izvajanje vzgojno izobraževalnih programov.

Spoštovani starši!

Zaradi slabšanja epidemiološke slike v državi vas obveščamo, da bodo govorilne ure v ponedeljek, 8. 11. 2021, potekale na daljavo preko aplikacije MS Teams. Pred govorilno uro je najboljše, da se dotičnemu učitelju oz. razredniku najavite. Kontakti učiteljev/razrednikov so na povezavi.

Ostanite zdravi!

Noč čarovnic

V ponedeljek in torek smo organizirali tabor na temo noč čarovnic. Učenci so sodelovali pri različnih delavnicah, izdelovali so maske, pripravljali različne čarovniške jedi in še in še. Po delavnicah so si zunaj pripravili čarovniško vzdušje, izrezovali so buče in zakurili kres. Na katerem je pristala čarovnica… Najpogumnejši  so tudi prespali v šoli. Več si lahko ogledate v galeriji.

Lo.Polis obvestilo

Dragi starši!

Pri vodenju evidenc o vzgojno-izobraževalnem delu na šoli uporabljamo program Lo.Polis. Sestavni del programa je tudi portal za starše, ki se je v lanskem šolskem letu temeljito posodobil. Geslo za dostop do portala dobite v šoli. Če ste geslo prejeli že v preteklih letih, je le-to še vedno veljavno. Starši učencev 1. razredov boste gesla dobili po mailu ali sms-u. Če ste geslo pozabili, na spletni strani lopolis.si v okencu za prijavo kliknite na možnost Ste pozabili geslo? Če gesla za portal nimate, kontaktirajte šolo (kontaktni e-naslov ali telefon), da vam pripravimo up. ime in geslo.

Vsi starši, ki imate uporabniško ime in geslo, lahko na portalu Lo.Polis koristite brezplačen dostop do vsebin – Lo.Polis START paket.

Vsebine v brezplačnem dostopu (START paketu):

• pregled urnika, dogodkov in nadomeščanj,
  • pregled sporočil in komunikacija z razrednikom in šolo,
  • prijava in odjava prehrane,
  • prijava na jutranje varstvo, podaljšano bivanje, interesne dejavnosti,
  • prijava na obvezne in neobvezne izbirne predmete,
  • prijava na izpite (za SŠ).

Po želji se lahko starši na portalu naročite na plačljiv dostop do vsebin – Lo.Polis PRO paket. Lo.Polis PRO paket je potrebno naročiti vsako leto na novo. Cena dostopa do PRO paketa za šolsko leto 21/22 je za enega otroka 26 € oz. 42 € za dva ali več otrok.

V plačljivem dostopu (PRO paketu) so vse vsebine iz START paketa in dodatno še:

• redovalnica s številčnimi ali opisnimi ocenami,
  • napovedana ocenjevanja znanja,
  • koledar šolskih obveznosti prikazan za dan, teden ali mesec,
  • obveščanje o izostankih, ocenah, sodelovanju pri pouku na mail ali sms.