Športni dan – 23.9.2020 za učence od 1. do 9. razreda

Ob svetovnem dnevu slovenskega športa, 23. septembra 2020, bomo na šoli izvedli športni dan – kolesarjenje in pohod.

Lokacija: Markovci – Peterloug

Ob 8.30 uri začetek športnega dne. Zaključek ob 12.15. Učenci od 1. – 5. razreda nadaljujejo z podaljšanim bivanjem. Učenci od 6. – 9. razreda odhajajo domov (kolesarji s kolesi, ostali s kombijem).

VABILO NA PRVI RODITELJSKI SESTANEK

Spoštovani starši!

Prvi roditeljski sestanek za starše bo potekal ločeno za predmetno in razredno stopnjo ter po oddelkih, upoštevajoč  priporočila Nacionalnega inštituta za javno zdravje za preprečitev širjenja okužbe s SARS-Cov-2.

Srečanje staršev razredne stopnje bo v ponedeljek, 21. 9. 2020 ob 17. 00 v prostorih OŠ Šalovci.

Srečanje staršev predmetne stopnje bo v torek, 22. 9. 2020 ob 16. 00 v prostorih OŠ Šalovci.

Prosim, da upoštevate ukrepe, ki preprečujejo širjenja okužbe s SARS-Cov-2:

• na roditeljski sestanek pride le eden od staršev za posameznega otroka,
  • pridete le, če ste zdravi,
  • ob vstopu v šolo si razkužite roke in nadenite masko ter se ne zadržujte na hodniku,
  • pridite v matično učilnico oddelka in sedite na za to določeno mesto,
  • pri vsem tem upoštevate varnostno razdaljo 1,5 – 2 metra.

Dnevni red:

1. Kratko poročilo letnega delovnega načrta za šol. leto 2019/2020
  2. Kratka predstavitev letnega delovnega načrta za šol. leto 2020/2021
  3. Morebitno delo na daljavo
  4. Izvolitev predstavnika oddelka za svet staršev
  5. Razno

V upanju, da se srečanja udeležite, vse lepo pozdravljamo.

razredničarke

Obvestilo staršem pred pričetkom novega šolskega leta

Spoštovani starši,

obveščamo vas, naj v šolo v novem šolskem letu prihajajo zdravi otroci. Prosimo, da pri tem upoštevate naslednje:

1.            V zadnjih 14 dneh ni bil v stiku z osebo, pri kateri je bila potrjena okužba s SARS-CoV-2.

2.            Otroku ni bila odrejena karantena.

3.            V zadnjih 14 dneh nam zdravnik oz. epidemiološka služba ni priporočila samoizolacije.

4.            Če se bodo pri mojem otroku pojavili zgoraj navedeni znaki/simptomi ali bo potrjena okužba

s SARS-CoV-2 pri osebi, ki z otrokom biva v istem gospodinjstvu, bo otrok ostal doma.

Če vaš otrok zboli z zgoraj navedenimi znaki/simptomi ali bo potrjena okužba s SARS-CoV-2 pri osebi, ki z otrokom biva v istem gospodinjstvu, naj ostane doma in omeji stike z drugimi ljudmi. Če je otrok bolan, za nadaljnja navodila pokličite otrokovega izbranega ali dežurnega zdravnika. V primeru potrjene okužbe v družini ali drugega tesnega stika z okuženo osebo boste nadaljnja navodila prejeli od epidemiološke službe.

Priporočamo vam, da otrok omeji stike s starejšimi (npr. s starimi starši) in osebami s pridruženimi kroničnimi boleznimi ali imunskimi pomanjkljivostmi, saj so le-ti bolj ogroženi za težek potek bolezni.

Osnovne informacije o COVID-19

Okužba z virusom SARS-CoV-2 lahko povzroči koronavirusno bolezen 2019 oz. COVID-19. Inkubacijska doba (čas med okužbo in pojavom bolezni) je lahko do 14 dni, povprečno približno 6 dni. Bolezen se najpogosteje kaže z znaki/simptomi okužbe dihal, to je s slabim počutjem, utrujenostjo, nahodom, vročino, kašljem in pri težjih oblikah z občutkom pomanjkanja zraka. Pri približno 80% okuženih bolezen poteka v lažji obliki. Pri otrocih je potek bolezni praviloma lažji, tveganje za težek potek in zaplete pa se poveča pri starejših (zlasti starejših od 60 let) in osebah s pridruženimi boleznimi, kot so srčno-žilne bolezni, bolezni pljuč, jeter, ledvic, sladkorna bolezen, imunske pomanjkljivosti ipd. Za težji potek bolezni je značilna pljučnica. Za potrditev ali izključitev okužbe s SARS-CoV-2 je potrebno mikrobiološko testiranje. Okužba s SARS-CoV-2 se med ljudmi prenaša kapljično, z izločki dihal. Za prenos potreben tesnejši stik z bolnikom (razdalja do bolnika manj kot 1,5 m). Okužba je možna tudi ob stiku s površinami, onesnaženimi z izločki dihal. Za preprečevanje okužbe je tako najpomembnejša dosledna higiena rok in kašlja. Podrobna navodila za preprečevanje okužbe in več informacij na spletni strani Nacionalnega inštituta za javno zdravje: https://www.nijz.si/sl/koronavirus-2019-ncov

V primeru, da ima otrok zdravstvene omejitve za prisotnost pri pouku v šoli v času pojavljanja okužbe s SARS-CoV-2, se posvetujte z otrokovim izbranim osebnim zdravnikom.

Ostala navodila ste učenci prejeli pisno obvestilo od svojih razrednikov.  Vidimo se v torek, 1. septembra 2020  ob 7.55 uri (učenci od 2. – 9. razreda). Za učence je organizirano kosilo, podaljšano bivanje in šolski prevoz.

Želimo Vam prijeten vstop v novo šolsko leto 2020-2021.

Darja Farič Klemenčič
ravnateljica OŠ Šalovci

Zadnji šolski dan – kulturni dan – prvič virtualno

Pripravili smo prvi virtualno kulturni dan; predstavili so se posamezni razredi. Pri tem je bila pozornost dana na čas izrednih razmer – pandemija COVID-19. Učenci so predstavljali v sliki in besedi, kako so doživljali čas pouka na daljavo.

Pred prireditvijo nas je obiskal župan Občine Šalovci Iztok Fartek in podelil priznanja za najuspešnejše učence.

Predstavitev 1. in 2. razreda   Predstavitev 3. in 4. razreda  Predstavitev 5. in 6. razreda   Predstavitev 7. razreda    Predstavitev 8. in 9. razreda