Beremo pod krošnjami

Učenci 1. in 2. razreda sodelujemo z vrtcem in tako v okviru projekta Beremo pod krošnjami vrteškim otrokom prebiramo pravljice. Danes je pravljico Sitnobe sitne prebral Urban Slaviček.

Cvetoči travnik

Z učenci od 1.-4. razreda smo danes ponovili znanje o higieni zob, nato pa smo se podali v Budince, kjer smo prehodili pot cvetočih travnikov, uživali ob petju ptic, srečali srno in lisico ter spoznavali travniške rastline. Več v galeriji.

Travnik

V četrtek, 12. 5. 2022, smo imeli učenci predmetne stopnje naravoslovni dan – TRAVNIK. Najprej smo si ogledali kratek filmček o goričkem travniku. Potem smo šli na travnik pri šoli. Eni učenci so raziskovali, koliko rastlin raste na m2, drugi so te rastline določali, tretji pa so travnik risali. Na koncu je vsak razred izdelal plakat. Cvetočih travnikov je vedno manj. Pomembno je, da jih ohranjamo, saj so cvetoče rastline paša čebelam. In še misel: Samo en cvet lahko čudežno polepša dan. Več v galeriji.

Moja remenka

V okviru Krajinskega parka Goričko so učenci od 1. do 6 razreda OŠ Šalovci sodelovali na Mednarodnem natečaju Moja remenka. S to aktivnostjo so prispevali h krepitvi in poglobitvi sodelovanja osnovnih šol na območju Trideželnega parka Goričko-Raab-Őrség.

Sodelujočih učencev iz treh držav (Slovenija, Avstrija, Madžarska) je bilo letos kar 484. Učenci so lahko tekmovali v treh kategorijah:

1. kategorija: praskanke (1. – 4. razred)
  2. kategorija: barvanje z naravnimi barvami (3. in 4. razred)
  3. kategorija: batik tehnika – risanje z voskom (5. in 6. razred)

Krajinski park Goričko je pripravili razstavo vseh izdelkov v palaciju gradu Grad. Na ogled bo vsem obiskovalcem gradu do konca junija.

Katja Vukosavljević, učenka 6. razreda, je pod mentorstvom Marjete Andrejek za svojo remenko prejela 2. mesto. Iskrene čestitke!

Rezultate natečaja si lahko ogledate TUKAJ.

Vse izdelke si lahko ogledate TUKAJ.

Več fotografij si lahko ogledate v galeriji.

Zbiranje papirja

Spoštovani!

Tudi spomladi bomo nadaljevali z akcijo zbiranja papirja z razrednim tekmovanjem v zbrani količini starega papirja. Ko papir pripeljete, naj bo označeno (napisan listek), kateremu razredu je namenjen. Papir naj bo zvezan, saj kartonskih škatel ne mečemo v kontejner. Kasneje ga bo hišnik stehtal in odložil v kontejner.

Prosimo Vas, da nam pri tem pomagate.

Predviden termin zbiranja papirja bo od 9. – 13. 5. 2022.