Video – Dobrodošlica prvošolčkom!

Otroka lahko vpišejo samo njegovi starši ali zakoniti zastopniki.

Starši vpišejo otroka v javno osnovno šolo v šolskem okolišu, v katerem otrok stalno oz. začasno prebiva. V drugo osnovno šolo lahko starši vpišejo otroka, če ta šola s tem soglaša.

Ob vpisu otroka v osnovno šolo se lahko na željo staršev ugotavlja pripravljenost otroka za vstop v šolo. Če starši predlagajo odložitev šolanja, ker menijo, da njihov otrok ni pripravljen za vstop v šolo, oziroma če odložitev šolanja predlaga zdravstvena služba, je ugotavljanje pripravljenosti otroka za vstop v šolo obvezno. Otroku se lahko začetek šolanja na predlog staršev, zdravstvene službe oziroma na podlagi odločbe o usmeritvi odloži za eno leto, če se ugotovi, da otrok ni pripravljen za vstop v šolo.

Opozorilo: Pri izvedbi vpisa otrok prosimo, da upoštevate vse predpisane ukrepe za zmanjšanje tveganja okužbe in preprečevanje širjenja COVID-19. dolžna upoštevati naslednje ukrepe:  uporaba zaščitnih mask v zaprtih prostorih, razkuževanje rok, varnostna razdalja.