Projekt Tradicionalni slovenski zajtrk je nastal na pobudo Čebelarske zveze Slovenije, vključila pa so se tudi ministrstva za zdravje, izobraževanje, znanost in šport, Nacionalni inštitut za javno varovanje zdravja, Zavod RS za šolstvo, Kmetijsko gospodarska zbornica Slovenije, GZS Zbornica kmetijskih in živilskih podjetij in GIZ Mlekarstva Slovenije.

Osnovni cilj projekta je izobraževati, obveščati in ozaveščati šolajočo se mladino in tudi širšo javnost o pomenu zajtrka v okviru prehranjevalnih navad, pomenu lokalno pridelanih živil slovenskega izvora, pomenu kmetijske dejavnosti za širše okolje in pomenu čebelarstva za kmetijsko pridelavo, gospodarske dejavnosti in širšega okoljskega pomena. Pomemben poudarek bo tudi na splošnem ozaveščanju mladine o pomenu zdravega načina življenja, vključno s pomenom gibanja in izvajanja športnih aktivnosti.

Tradicionalni slovenski zajtrk bo letos v petek, 18. novembra 2022.

 

(Skupno 59 obiskov, današnjih obiskov 1)