Akademska in raziskovalna mreža Slovenije – Arnes je javni zavod, ki zagotavlja omrežne storitve organizacijam s področja raziskovanja, izobraževanja in kulture ter omogoča njihovo povezovanje in medsebojno sodelovanje ter sodelovanje s sorodnimi organizacijami v tujini. Arnes gradi, vzdržuje in upravlja infrastrukturo, ki povezuje univerze, inštitute, raziskovalne laboratorije, muzeje, šole, baze podatkov in digitalne knjižnice. Svojim uporabnikom nudi enake storitve kot nacionalne akademske mreže iz drugih držav, s katerimi sodeluje v projektih Evropske komisije pri testiranju, razvoju rešitev in vpeljavi novih internetnih protokolov in storitev. Opravlja tudi storitve, ki jih komercialne organizacije ne opravljajo, a so predpogoj za delovanje interneta v Sloveniji.

Pomemben del Arnesove vloge v raziskovalno-izobraževalni skupnosti je tudi izobraževanje uporabnikov in prenos znanja. Arnes tako izvaja predavanja, organizira konferenco Mreža znanja, pripravlja strokovne delavnice, strokovne posvete, strokovne pripomočke in množične odprte spletne tečaje. Prihaja že 4. strokovni posvet v sklopu serije dogodkov o Digitalnih pravicah otrok, ki bo potekal 1. marca, ob 12. uri. Strokovni posvet bo osredotočen predvsem na vlogo digitalnih potrošnikov, ki jo v vse večji meri prevzemajo mladi. Posvet boste lahko v živo spremljali na portalu Arnes Video na naslednji povezavi.

Na posvetu bodo sodelovali Mitja Mavšar, soustanovitelj slovenskega startupa Blub Blub, ki se ukvarja z digitalizacijo logopedije, Rok Gumzej iz zavoda Logout, katerega poslanstvo je izboljšati dobro počutje v digitalnem okolju vseh, zlasti otrok in mladostnikov in Matjaž Jaklin iz Zveze potrošnikov Slovenije. Pogovor bo vodila novinarka Urška Henigman.

Vsi gledalci in poslušalci ste vabljeni k diskusiji in izmenjavi mnenj preko klepeta.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]