Od 25. do 28. novembra je v trgovskem centru Maximus v Murski Soboti potekal osemnajsti festival IZUM 2014 (Inovativnost, Znanje in Ustvarjalnost Mladih). Festival je pripravil regionalni center Zveze za tehnično kulturo iz Murske Sobote. Na razstavi je sodelovalo 32 pomurskih šol, 24 osnovnih in 8 srednjih. S svojo dejavnostjo se je predstavila tudi naša osnovna šola, ki edina v Pomurju izvaja razvojni projekt EU folio (ali E-listovnik). Gre za novi način učenja in poučevanja, ki se na šoli izvaja že drugo leto. Osnovna veščina, ki se pri učencih razvija, je kritično razmišljanje. Učenci pri tem v elektronskem učnem okolju spremljajo in vrednotijo svoj lastni napredek in hkrati prevzamejo odgovornost za svoje znanje. Udeleženki tega projekta iz devetega razreda Tamara Črnko in Maja Abraham sta povedali, da so s pomočjo tega projekta začeli bolj razmišljati s svojo glavo in da ne verjamejo več vsemu, kar slišijo ali kar jim drugi povedo. S tem namreč želijo razviti svoje mišljenje. Šola je za ta projekt dobila tudi priznanje. Čestitamo!

Slike iz festivala.