Spoštovani starši.

Obveščamo vas, da je predvidena sprememba odloka (Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter univerzah in samostojnih visokošolskih zavodih je bil objavljen v Uradnem listu RS, št. 12/21 z dne 28. 1. 2021). Odlok bo začel veljati 30. januarja 2021 in velja do 5. februarja 2021in v njem se bo črtal v »končnih določbah včerajšnjega odloka »5. člen«.

S predvideno spremembo bo le ta dodatno omogočala:

• vzgojno izobraževalno delo za učence od 1. do 3. razreda v rdečih regijah od vključno 1. 2. 2021 dalje,
  • organizacijo »nujnega varstva in pouka na daljavo« za učence od 1. do 3. razreda v črnih regijah že od vključno 1. 2. 2021,
  • testiranje zaposlenih v rdečih regijah skladno s protokolom in dogovori z zdravstvenimi domovi, ki ste jih vodstva vrtcev in šol dogovorili s posameznimi izvajalci hitrega testiranja do sedaj,
  • testiranje zaposlenih v črnih regijah za zaposlene, ki vstopajo v proces izvajanja »nujnega varstva« v vrtcih in »nujnega varstva in pouka na daljavo« v osnovnih šolah (strokovni delavci, študentje, administrativno, tehnično in vodstveno osebje).

Darja Farič Klemenčič
ravnateljica OŠ Šalovci