OŠ Šalovci je v četrtek, 4. 6. 2015, na svečani prireditvi na OŠ Brezovica pri Ljubljani, prejela naziv SIMBIOZA ŠOLA. Postala je šola, ki povezuje mlajšo in starejšo generacijo ob računalnikih. Namen dejavnosti je promoviranje vrednot prostovoljstva, krepitev sodelovanja in prenosa znanja med generacijami. Prostovoljci na OŠ Šalovci smo že petič izvedli računalniške delavnice, poleg tega pa uspešno opravili še program Simbioza Giba.

Še enkrat hvala vsem prostovoljcem in čestitke udeležencem.

ZNAK


Vseslovenska akcija Simbioza je razvila model računalniških delavnic za starejše, kjer se le-ti učijo od mladih in v enem tednu spoznajo osnove uporabe računalnika. Projekt Simbioza šola želi ta model prenesti v trajnostno zgodbo s pomočjo osnovnih in srednjih šol, ki v svojem lokalnem okolju prevzamejo organizacijo izvedbe računalniških delavnic. Cilj projekta je mreža osnovnih in srednjih šol, ki si pridobijo naziv Simbioza Šola. Za pridobitev naziva šole s svojimi učenci vsaj dvakrat v šolskem letu izvedejo računalniške delavnice za starejše. Šole so ob upoštevanju naših priporočil avtonomne pri obliki in časovnemu izvajanju zahtevanih vsebin.

(Skupno 28 obiskov, današnjih obiskov 1)