ERASMUS+ program »Parent’s corner ima namen izboljšati kakovost poučevanja in učenja – od predšolske vzgoje do srednješolskega izobraževanja v šolah po vsej Evropi. Zaradi inovativnega pristopa je projekt odobrila Evropska unija. V projektu, ki traja do 2018 so poleg OŠ Šalovci vključeni partnerji iz Poljske, Anglije, Portugalske, Bolgarije, Turčije in Bosne in Hercegovine.
Osrednja tema je krepitev sodelovanja šol s starši – primer iz OŠ Aleksa Šantića iz Sarajeva služi kot primer dobre prakse sodelovanja s starši. Odnos med obema deležnikoma postane partnerski in služi v dobrobit otrok.
V okviru tega programa uvajamo vsi vključeni partnerji inovativne pristope sodelovanja s starši.
Prvo srečanje je potekalo od 1.–5. 12. 2015 v mestu Szczytno na Poljskem, kjer smo zastavili smernice za nadaljnje delo.
Naslednje srečanje bo v začetku julija 2016 v Sloveniji – v občini Šalovci.

dr. Jolanda Lazar, Ivana Zidanšek

scan