Tema današnjega dne je bila Nemčija. Pri jutranji telovadbi so se učenci igrali nemške igre, ki se jih njihovi nemški vrstniki igrajo zunaj na prostem. Ob igrah so spoznali nove nemške besede oz. utrjevali že pridobljeni besedni zaklad iz nemščine. Po razgibavanju je sledila predstavitev same države in naučili so se tudi pozdravljati v narečju. Učenci so izvedeli veliko novega o tej, za njih nadvse zanimivi državi, nemški kulinariki in njihovem načinu življenja. Po sami predstavitvi so naredili še plakat z največjimi nemškimi znamenitostmi, specialitetami in ilustracijami predmetov, ki jih damo poleti v kovček, če želimo potovati v Nemčijo. Spekli smo tudi slastno jabolčno pecivo, ki ga Nemci radi pojedo ob popoldanski kavici po tako imenovanem »popoldanskem dremežu«. Ob koncu so se naučili še pozdravno pesem Guten Tag! Hallo! Wie gehts? in ob njej tudi zaplesali.

Slavica Balek Haddaoui

(Skupno 55 obiskov, današnjih obiskov 1)