8. februar je slovenski državni praznik – praznik kulture, ki je za Slovence izrednega pomena, saj je bila prav književnost tista, ki je razvila slovensko identiteto. France Prešeren je dokazal, da je slovenščina enakovredna vsem ostalim jezikom Evrope.  Z učenci predmetne stopnje smo pripravili e-kulturni dan na temo: Knjiga  – moja prijateljica. Zelo aktivno so se vključili v diskusijo.

POSNETEK SPOMINSKE URE

Spominsko uro so pripravili učenci 7., 8. in 9. razreda. Glavno vlogo so imeli devetošolci, saj so pripravili scenarij za Povodnega moža v času COVID-19, življenjepis in delo Franceta Prešerna. Poseben poudarek je bil seveda na našem pisatelju Feri Lainščku, bivšemu učencu naše šole, ki je prejel letos Prešernovo nagrado za življenjsko delo.

Čestitke! 

Učenci nižjih razredov so tudi ustvarjali…

(Skupno 185 obiskov, današnjih obiskov 1)