Vsako leto 27. januarja obeležujemo mednarodni dan spomina na žrtve holokavsta.

Tudi na OŠ Šalovci smo obeležili spominsko uro na žrtve holokavsta v petek, 27. 1. 2023.  Pripravili so jo Jernej, Anže in Miha,  učenci  8. in 9. razreda.  V uvodu so podali nekaj informacij o 2. svetovni vojni in holokavstu. V nadaljevanju so pripravili izseke iz pripovedovanja gospe Erike Fürst. To je Sobočanka in Židinja, ki je preživela nacistično koncentracijsko taborišče Auschwitz. Prisotni učenci so tako preko pripovedovanja začutili grozote, ki so se dogajale takrat 13 letni deklici Eriki. Potem so učenci predstavili še slovarček osnovnih judovskih pojmov, jih opisali in podkrepili s fotografijami.  Tekom dneva  smo spekli čokoladno babko, to je sladka kvašena jed judovskih korenin. Postregli smo jo vsem prisotnim na spominski uri.  Pogledali smo si tudi, kaj se dogaja s krokusi, ki smo jih posadili v jeseni. So že pokukali iz zemlje. Sedaj čakamo, da zacvetijo v svoji mogočni rumeni barvi, v spomin na vse umrle otroke holokavsta.

(Skupno 1 obiskov, današnjih obiskov 1)