Zdrav duh v zdravem telesu je naslov današnjega dogajanja v kraju Šalovci, ki so se ga udeležili mnogi iz celotne občine Šalovci, pa tudi iz Murske Sobote. Organizatorjem (OŠ Šalovci, Večgeneracijskemu centru Štorklja, Eko-socialni kmetiji Korenika in Občin Šalovci ) je uspelo v tej lepi sončni soboti zbrati na Goričkem zares pestro druščino.

Mladi in starejši so se zbrali že zjutraj ob 8. uri pri šolski stavbi, kjer so najprej prisluhnili predavanju Tatjane Kranjc Nikolič o zdravju otroku, nato pa so skupaj s fizioterapevtko Metko Vlaj telovadili, se seznanili z izvajanjem pravilnih vaj, izjemno pomembna in zanimiva pa je bila tudi predstavitev programa Svit , Društva diabetikov M. Sobota, Pomurskega osteološkega društva, Centra za zdravje in razvoj in še marsikaj.Vsekakor bogat program, dogodek pa naj bi postal tradicionalen, kajti prav na Goričkem se državljani zelo slabo odzivajo na brezplačne programe Svit, Dora in Zora.Zdravstveni dom Murska Sobota je opravljal tudi meritve krvnega tlaka, sladkorja, prikazovali so uporabo defibrilatorja, učili nordijske hoje… Na pomoč so priskočila tudi športna, kulturna, turistična in gasilska društva v občini, tako da je bila prireditev zgled uspešnega sodelovanja vseh v občini.Na koncu so se vsi peš odpravili od šole in igrišča do Korenike.

no images were found

(Skupno 123 obiskov, današnjih obiskov 1)