Posledice hitrih sprememb in razvoja postajajo iz leta v leto vse bolj očitne. Velike klimatske spremembe, množično onesnaževanje in nesmotrno izkoriščanje naravnih virov se odražajo v vedno bolj izrazitih vremenskih pojavih (poplave, neurja…). Če želimo ta naš lepi planet ohraniti še za prihodnje generacije, moramo temi trajnostnega razvoja in trajnostne mobilnosti nameniti vedno več pozornosti v vzgoji in izobraževanju prihodnjih generacij. V šoli in vrtcu spodbujamo trajnostno mobilnost skozi različne aktivnosti (pohodi, kolesarjenje, poudarjanje pomena varnosti v prometu) in skozi celotno vertikalo, tj. od vrtca do devetega razreda. Kako in kakšen način pa si lahko ogledate v kratkem videu, s katerim smo se predstavili tudi v okviru nacionalne konference, ki je potekala 9. aprila v Laškem.

(Skupno 1 obiskov, današnjih obiskov 1)