V sredo, 23. maja smo se zjutraj odpravili proti najlepšemu Krajinskemu parku v Sloveniji. Zjutraj smo se zbrali v šoli in počakali na malico, nato pa odrinili proti Gradu na Goričkem. Peljala nas je učiteljica in trije starši. Na srečanju smo se zbrali učenci iz različnih osnovnih šol, iz Avstrije, Madžarske in Slovenije. Pripravljenih je bilo osem iger, na katerih smo tekmovali v skupinah. Najprej smo se vsi zbrali in poslušali navodila iger. Prva igra, ki smo se je udeležili je bila »ristanc«, kjer smo vrgli kamenčke v polje in potem skakali na eni nogi. Naslednja igra se je imenovala »škarje brusiti«, kjer smo imeli na voljo 4 drevesa in smo se lovili. Tretja igra je bila »vlečenje vrvi«, kjer smo stali na štoru in tekmovali med seboj. Pri četrti igri smo se morali izkazati v delavnici. Pri teh delavnicah smo na kos lesa zalepili slike vidre. Pri naslednji igri smo se morali potruditi s hojo na smučeh, kjer so morali sodelovati trije učenci.  Šesta igra je bila »gummitwist«, pri kateri smo izvajali trike. Pri sedmi igri smo se igrali z vrvicami. Najbolj pa smo uživali pri zadnji igri »zemljo krasti«.

Zelo zanimivo se nam je zdelo to, da smo pri vsaki postaji dobili pečat, kar je pomenilo, da lahko tekmovanje nadaljujemo. Ob koncu smo določili najboljšo igro.  Zmagala je igra »zemljo krasti«. Med igrami nas je obiskala tudi kamera. Na koncu tekmovanj smo se še zabavali in počasi odšli nazaj v šolo in nato tudi domov.

Bilo je zabavno in upamo, da se bomo še večkrat udeležili takih iger.

Karin, Sindi, Sara – učenke 6. razreda