V skladu s knjižničnim redom šole so uporabniki šolske knjižnice vsi učenci in delavci šole, ki si lahko brezplačno izposojajo knjige za domače branje, bralno značko, najdejo pa tudi veliko zanimivega branja za razvedrilo in prosti čas. Rok izposoje je 14 dni. Izposoje knjig za obvezno domače branje ni mogoče podaljšati. V knjižnici je na voljo približno 5400 knjig. Naročeni smo na 15 naslovov revij in časopisov, ki jih učenci in učitelji lahko v času izposoje prebirajo v knjižnici. V knjižnici si učenci lahko sposodijo knjižnično gradivo. Knjižnica je odprta po objavljenem urniku.

IZPOSOJA:

– ponedeljek, 5., 6. in 7. ura,

– torek, 1., 4. ura,

– četrtek, 5. in 7. ura

Knjižničarka izvaja bibliopedagoške ure in pripravlja razstave.
S knjižničnim gradivom morajo uporabniki knjižnice ravnati skrbno. Poškodovano ali izgubljeno knjižnično gradivo nadomestijo z novim ali vsebinsko enakovrednim gradivom v dogovoru s knjižničarko. V knjižnici veljajo pravila, ki jih morajo uporabniki upoštevati, da lahko delo poteka nemoteno. Pravila so vidna na oglasni deski pred knjižnico. Pri iskanju gradiva pomaga in svetuje knjižničarka Slavica Haddaoui Balek.