Kot vsako leto, bomo tudi v letošnjem šolskem letu sodelovali v mednarodnem projektu Evropska vas. Učenci bodo preko projekta spoznali vse pridružene članice Evropske unije, se seznanili z njihovo kulturo, kulinariko, običaji, navadami, glasbo, nošo, posebnostmi, spoznali bodo njihove zastave, grbe in proučevali njihov način življenja. Vse, kar bo nastalo skozi šolsko leto pri pouku in drugih dejavnostih, bodo učenci pokazali v mestnem jedru na zaključni prireditvi. Učenci bodo predstavili izbrano državo in z medsebojnim sodelovanjem vseh šol bomo zgradili vas, ki bo prikazovala vse države v Evropski uniji.

Namen in cilj programa Evropska vas je spodbuditi medkulturno razumevanje, toleranco, solidarnost, spoznavanje drugih narodov in držav v Evropski uniji ter hkrati spodbuditi zavedanje lastne kulturne identitete. Dejavnosti spodbujajo tudi medpredmetno povezovanje in inovativne pristope k učenju.