V luči tragičnih dogodkov v šoli v Srbiji je Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje na pobudo predsednika vlade Roberta Goloba na ravnatelje osnovnih in srednjih šol naslovilo predlog za organizacijo dneva kulture nenasilja in strpnosti z namenom, da se odpre prostor za pogovore in odzive ob soočanju z nasilnimi dejanji. Dan kulture nenasilja in strpnosti je po vseh šolah širom Slovenije potekal v petek 12. maja. Tudi na naši šoli so razredničarke pripravile zanimive delavnice, ki so osvetlile problematiko medvrstniškega nasilja.

Ta posebni dan pa mora biti zgolj simbolična potrditev našega prizadevanja za varno in spodbudno učno okolje, truda, ki mora biti vtkan v vsako poro življenja na šoli in doma. Vsi želimo živeti v svetu, ki je prijazen do nas, ki nas sprejema in v katerem se počutimo varni.

To je cilj, za katerega si moramo doma in v šoli prizadevati vsak dan posebej. Mladi se namreč učijo sočutja do samih sebe predvsem ob empatičnem, sočutnem odzivu njihovih pomembnih odraslih.

(Skupno 1 obiskov, današnjih obiskov 1)