Na matični šoli:

• 3 učiteljice razrednega pouka;
  • 10 učiteljev predmetnega pouka
  • računalničarka OID v deležu.

Pri delu sodelujejo tudi:

• knjižničarka: Slavica Balek Haddaoui v deležu
  • svetovalna delavka: Dušanka Lainšček Grkinič (dopolnjuje z OŠ Gornji Petrovci),
  • tajnik VIZ: Majda Časar,
  • ravnateljica: Darja Farič Klemenčič.

Dopolnjevanje:

Delo na šoli dopolnjuje specialna pedagoginja, ki poučuje učence s posebnimi potrebami – Valentina Zadravec iz Osnovne šole IV M. Sobota (šola s prilagojenim programom). Delo na šoli dopolnjuje profesor GUM Jožef  Slaviček iz OŠ Puconci. Na OŠ Gornji Petrovci dopolnjujejo svojo obvezo: profesor ŠPO Josip Gregorec, profesorica BIO-KEM Zdenka Lainšček, profesorica TJA Ivana Zidanšek, profesorica TJN Slavica Balek Haddaoui. Učiteljica Breda Kerčmar se je z 1.9.2019 zaposlila na OŠ Gornji Petrovci in dopolnjuje obvezo na OŠ Šalovci.

Tehnično osebje:

• hišnik: Slavko Vohar,
  • kuharici: Marjanka Črnko, Jožica Črnko.
  • čistilka: Kornelija Ropoš, Jožica Črnko.

Vsi delavci šole, ki so sprejeti za nedoločen čas, imajo ustrezno izobrazbo oziroma kvalifikacijo.