V petek, 15. novembra smo se po slovenskem tradicionalnem zajtrku z učenci od 6. do 9. razreda odpravili proti Pomurskemu muzeju v Mursko Soboto, kjer smo preživeli aktiven in kreativen kulturni dan.

Učenci so domačo preteklost spoznavali skozi učno uro in ustvarjalno delavnico. Razvijali in krepili so časovne predstave o zgodovinskih dogajanjih na prostoru domače pokrajine in se seznanjali z materialnimi zgodovinskimi viri. Tema raziskovanja in odkrivanja so bila bivališča skozi čas (prazgodovinska hiša, turški šotor, grajski salon, cimprana iža, meščanska spalnica, dnevna soba iz 60. let 20. stoletja). in dejavnosti, s poudarkom na prazgodovini. Učenci spoznajo zgodbo o zanimivi skodelici iz bakrene dobe, ki je bila odkrita na največjem in najstarejšem žarnem pokopališču v Sloveniji ter okrašena z visečimi trikotniki, ki skupaj oblikujejo okras zvezde. Tudi učenci izdelajo in okrasijo skodelico na enak način, kot so jo izdelovali v času bakrene dobe. Prav tako spoznajo še nekaj otroških iger iz preteklosti in se preizkusijo v svojih spretnostih, hoji s hoduljami.

no images were found

(Skupno 220 obiskov, današnjih obiskov 1)