Naši mladi ustvarjalci iz OŠ Šalovci so se letos prvič udeležili mednarodnega likovnega natečaja Lidice 2024 – 52th International Children’s Exhibition of Fine Arts Lidice 2024, katerega organizator je Mednarodna otroška umetniška razstava Lidice (ICEFA Lidice), ki je bila ustanovljena davnega leta 1967, v počastitev spomina na otroške žrtve iz češke vasice Lidice. Glavna tema letošnjega natečaja je bila CARAVANA. Pred ustvarjanjem smo ugotovili, da nam je tema pisana na kožo, saj so naši učenci po duši pravi mali raziskovalci in avanturisti. Svoje likovne motive so upodobili v različnih grafičnih tehnikah (barvni linorez, kolagrafija, suha igla). Tako smo uspeli na natečaj poslati kar 32 grafičnih odtisov.

Veseli smo, da se je letos tudi naš vrtec odločil prvič sodelovati na tem mednarodnem natečaju, kjer so se predšolski otroci preizkusili v grafični tehniki jedkanica.

Rezultati natečaja bodo objavljeni v drugi polovici maja, na povezavi: