Na pobudo Osnovne šole IV Murska Sobota smo tudi na naši šoli obeležili mednarodni dan ozaveščanja o jecljanju, ki poteka vsako leto 22. oktobra. Ker je letos ta dan padel na soboto, smo z aktivnostmi začeli že v četrtek, 20. oktobra. Učenki 9. razreda, Živa in Katarina, sta po šolskem radiu ostale učence in zaposlene seznanili, zakaj se moramo ozaveščati o jecljanju ter jih pozvali, naj si v petek v podporo osebam z govorno napako oblečejo nekaj zelenega. Pri urah OPB smo iz zelenega papirja izdelali pentlje za vse zaposlene in učence ter si jih potem v petek, 21. oktobra, pripeli v podporo osebam, ki jecljajo. Ogledali oziroma poslušali smo posnetek 2 primerov pogovora z jecljajočo osebo: pravilnega in nepravilnega. Pogovorili smo se , kateri primer je bil tisti, po katerem se moramo zgledovati. Sami smo poskušali najti pravila, ki bi se jih morali držati med pogovorom z jecljajočo osebo. Pojasnili smo tudi, kdo je logoped in kakšna je njegova naloga in kako pomaga ljudem z govorno napako. Izdelali smo še plakat in ga obesili na vidno mesto, tako da ga bodo opazili vsi, ki obiščejo našo šolo. Za konec pa smo še naredili skupinsko fotografijo. 

(Skupno 1 obiskov, današnjih obiskov 1)