V okviru Krajinskega parka Goričko so učenci 5. in 6. razreda pri naravoslovju s pomočjo metra in kotometra izmerili 1 m2  travnate površine. Z grabljami so izmenično naredili plitve luknjice v zemljo, da ne bi bile le-te prelahek plen za ptice. Vsak posameznik je dobil mešanico semen Rožnik, sestavljeno iz kakovostnih vrst trav in različnih vrst travniškega cvetja, katero je posejal in z roko zagrnil. Cvetoči travnik smo zakoličili in ogradili. Za okrasitev mini cvetočega travnika so poskrbele učenke 6., 7. in 9. razreda. Na količkih so iz lesa izžagani cvetovi, na ograji pa cvetoča plazeča rastlina s cvetovi.

Z ustvarjanjem cvetočega travnika želimo prispevati k življenjski pestrosti in nuditi hrano ter zatočišče opraševalcem.

S košnjo bomo počakali do jeseni, da semena vzklijejo in si mlade rastline zagotovijo močnejši koreninski sistem, naslednja leta bo košnja na cvetočem travniku po odcveteni večini rastlin, torej konec junija in v začetku septembra.

Veselimo se opazovanja cvetočih rastlin in možnosti prisostvovanja pri ohranjanju življenjske pestrosti.

Marjeta ANDREJEK, mentorica

(Skupno 1 obiskov, današnjih obiskov 1)