MREŽA ŠOL V KRAJINSKEM PARKU GORIČKO

Že 6. leto zapored se je OŠ Šalovci vključila v mrežo šol na območju Krajinskega parka Goričko.

Na začetku šolskega leta se srečujemo mentorji osnovnih šol na območju Krajinskega parka Goričko ter predstavniki JZ KP Goričko. Dogovorimo se o oblikah sodelovanja in krepitvi medsebojnih odnosov.

V okviru sodelovanja uprav zavarovanih območij KP Goričko, NP Raab in NP Örség, so nas v Javnem zavodu Krajinski park Goričko povabili k sodelovanju pri aktivnostih, ki jih za osnovnošolce že vrsto let pripravljajo in izvajajo. Namenjene so ozaveščanju in pomenu naravne in kulturne dediščine Goričkega.

V šolskem letu 2017/18 bomo sodelovali:

– 2. do 6. razred: Mednarodni natečaj v likovnem ustvarjanju (oktober – december 2017;  Božično okrasje iz naravnih materialov), mentorice V. Grobelnik, J. Tratar in S. Škodnik,

– 5. in 6. razred: Naravni parki Slovenije za šole (oktober 2017 – maj 2018; Raziskovanje 12 naravnih parkov Slovenije), mentorica S. Škodnik,

– 6. do 9. razred: Kviz o naravi in človeku (oktober 2017 – maj 2018; Gozd), mentorica Z. Lainšček.

S. Škodnik, koordinatorka