Učenci od 1. do 9. razreda so v petek, 28. 9., izvedli naravoslovni dan Zdrav duh v zdravem telesu. V uvodnem delu so prisluhnili kratkemu predavanju z delavnico pod vodstvom Zavoda za zdravstvo Murska Sobota. Učenci nižjih razredov so ločevali zdravo od nezdrave prehrane, učenci višjih razredov pa so si izmerili maso in višino ter si izračunali svoj ITM, na podlagi katerega so se umestili v ustrezno kategorijo telesne mase in zdravstvene (ne)ogroženosti.

Ker je za zdravje ključnega pomena tudi gibanje, so učenci razredne stopnje odigrali igro Med dvema ognjema, učenci predmetne stopnje pa igro Bejžbol. Vsi učenci so v telovadnici spoznali inovativno igro Paeyball, v kateri so se na različne načine tudi preizkusili.

Ob zaključku naravoslovnega dne smo se odpravili v kulturno dvorano, v kateri so učenci spoznali delovanje šalovskega kina nekoč. Dan je bil poln novih spoznanj in doživetij.

Marjeta Andrejek

no images were found

(Skupno 302 obiskov, današnjih obiskov 1)