[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”3.22″][et_pb_row _builder_version=”3.25″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”3.25″ custom_padding=”|||” custom_padding__hover=”|||”][et_pb_text _builder_version=”3.27.4″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat”]

Organizacija združenih narodov je 1.5. 2005 razglasila 27. januar  Dan spomina na holokavst. Tega dne so pred 77-timi leti vojaki ruske Rdeče armade osvobodili zloglasno taborišče Auschwitz na Poljskem, kjer je življenje izgubilo veliko Judov, tudi Romov, Slovanov in komunistov.

Učenci predmetne stopnje so pripravili spominsko uro, kjer so obeležili spomin na žrtve holokavsta. Učenki 9. razreda Anja Kurnjek in Daša Herceg sta predstavili zgodovinska dejstva iz časa druge svetovne vojne s poudarkom na tragičnih in zločinskih dejanjih, ki so jih izvajali nacisti med vojno. 

 

[/et_pb_text][et_pb_gallery _builder_version=”4.7.3″ _module_preset=”default” gallery_ids=”12788,12789,12792,12795,12796,12798″ posts_number=”6″ show_pagination=”off” show_title_and_caption=”off” hover_enabled=”0″ sticky_enabled=”0″][/et_pb_gallery][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

(Skupno 5 obiskov, današnjih obiskov 1)