Na straneh ministrstva je objava, ki vse kandidate, ki se prijavljajo za vpis v srednje šole za prihodnje šolsko leto 2020/2021 obvešča, da bodo srednje šole, ki še niso izvedle preizkusov nadarjenosti, ki so pogoj za vpis v nekatere srednješolske izobraževalne programe, v katere se želijo prijaviti devetošolci, ali razgovorov z devetošolci, ki se prijavljajo za vpis v športne oddelke Gimnazije, te aktivnosti izvedle po izteku ukrepa začasnega prenehanja vzgojno – izobraževalne dejavnosti.

Prav tako bo prvotno postavljen rok za prijavo za vpis v srednje šole za prihodnje šolsko leto (to je 2. 4. 2020) prestavljen in bo sporočen naknadno, ko se bodo učenci vrnili v šolske klopi.

Do tedaj pa Vam želim, da ohranite voljo in pogum za delo na daljavo in ostanite zdravi.

Dušanka Lainšček Grkinič, ŠSD