Akcija Vseslovensko petje s srci se odvija po slovenskih mestih že sedmo leto. Gre za neformalen praznik, ki vsako leto na dan Zelenega Jurija, 23. aprila, poveže vse generacije, neguje slovensko kulturo in jezik, krepi narodno pripadnost in ustvarja boljše vzdušje v družbi. Povezuje Slovence in Slovenke v domovini in tiste, ki živijo izven naših meja.

Petju s srci, smo se na pobudo ZKŠT Šalovci in Občine Šalovci, pridružili tudi otroci in delavci naše osnovne šole in vrtca, Socialna kmetija Korenika – večgeneracijski center Štorklja ter Društvo upokojencev Šalovci.

V šolski telovadnici je točno ob 10.00 iz neštetih grl zadonela slovenska himna, nato še Lipa zelenela je in Naj ljubezen združi vse ljudi.

Petje in vzdušje je bilo še posebej posebno, ker je združilo več generacij.