V ponedeljek, 4. marca 2019, smo na OŠ Šalovci organizirali skupni roditeljski sestanek, ki je bil namenjen obeleževanju 100. obletnice priključitve prekmurskih Slovencev k matičnemu narodu. Potekala je pravljična čajanka v prekmurščini skupaj z znano prekmursko pravljičarko Vesno Radovanovič. Vesna nas je popeljala v pravljični svet, na katerem smo zelo uživali. Predstavila nam je pravljice pisatelja Ferija Lainščka v prekmurščini. Po končanem skupnem delu so sledile delavnice po razredih. Na njih so starši in učenci literarno poustvarjali v prekmurščini. Tako je nastala pravljica, ki so jo sestavili učenci 1. in 2. razreda. Učenci 3. in 4. razreda so ustvarili križanko povezano s Prekmurjem in napisali pesem. V 5. in 6. razredu so spoznali različne državne ureditve Prekmurja. Učenci 7. in 8. razreda so skupaj s starši ozavestili pomen priključitve in ugotovili pomen različnih prekmurskih besed. Učenci 9. razreda in njihovi starši so napisali slovensko himno v prekmurščini.

Starši, za vašo množično udeležbo in dobro voljo, se vam najlepše zahvaljujemo.

kolektiv OŠ Šalovci

Objava v medijih

no images were found

(Skupno 178 obiskov, današnjih obiskov 1)