V petek, 8. 3. 2024, je na Koreniki potekala predstavitev zbornikov Globalni obrazi starosti in Zgodbe beguncev. Pomembni temi sodobnega sveta, staranje in begunstvo, sta bili predstavljeni skozi zgodbe posameznikov iz različnih koncev sveta, ki jih je zbrala Majda Naji. Ker je osrednji del dogodka bila predvsem tema staranje na podeželju, o kateri sta v svojih zgodbah razmišljala tudi učenca naše šole, Anže Gašpar in Katarina Časar, je predstavitev zbornikov bila tudi priložnost za izpostavitev pomena medgeneracijskega sodelovanja in priložnosti za aktivno vključevanje starostnikov, ki jim jih ponujajo večgeneracijski centri, med katerimi je tudi center Štorklja.

Skozi branje zgodb o usodah ljudi so obiskovalci imeli priložnost razmišljati tudi o pomenu podpore tako družine kakor tudi različnih institucij, ki se ukvarjajo s temi ranljivimi skupinami prebivalstva. Dogodek smo zaključili v prijetnem vzdušju, za katerega so poskrbele članice Pevskega zbora Društva upokojencev Šalovci in učenci šole, Anže Gašpar, Luka Rac in Žiga Svetec.

Foto: Sobotainfo