V četrtek, 7. februarja 2019, smo s spominsko uro obeležili slovenski kulturni praznik. Ker sta minulo in letošnje leto zaznamovani s pomembnimi obletnicami naših znanih literarnih ustvarjalcev, so učenci skozi domiselne predstavitve predstavili pomen njihovega ustvarjanja. Učenca 8. razreda sta predstavila obdobje razsvetljenstva in Valentina Vodnika, čigar 200-letnico smrti obhajamo letos. Učenci 9. razreda so izpostavili pomen Franceta Prešerna, največjega slovenskega pesnika,  ter spomnili na ustvarjalni opus Ivana Cankarja, katerega 100-letnico smrti smo obeležili lansko leto. Sedmošolci pa so predstavili dela našega domačega avtorja, Ferija Lainščka, ki bo letos praznoval 60. rojstni dan. Program so obogatili z doživetimi recitali besedil predstavljenih avtorjev in nastopom članov MPZ.

no images were found

(Skupno 122 obiskov, današnjih obiskov 1)