Na tehniškem dnevu, ki je na šoli potekal v četrtek 13. oktobra, so učenci raziskovali, ustvarjali in spoznavali podeželsko arhitekturno stavno dediščino domačih krajev v občini Šalovci. Iskali in proučevali so informacije o arhitekturni stavbni dediščini in njeni namembnosti. Prav tako pa so izdelovali makete starega vodnjaka, koruznjaka, lesenega zvonika, prekmurske kmečke hiše (cimprače) in svinjaka. Učenci so pri delu pridno zavihali rokave in delo vzeli zares. Dan je potekal v prijetnem ustvarjalnem duhu in rezultati njihovega dela so bili več kot čudoviti.
Dejavnosti na šoli smo vključili v okvir nacionalnega projekta Teden kulturne dediščine/Evropski dnevi kulturne dediščine in sodelovanja s Fakulteto za arhitekturo v Ljubljani/Goričko – kulturni/arhitekturni biser dediščine Slovenije.
Tak način dela je bil učencem zelo blizu, saj so medsebojno sodelovali, si izmenjali ideje in se učili veščin kreativnega in kritičnega razmišljanja.

Tudi na spletnem portalu POMUREC.COM smo bili prisotni. POVEZAVA

no images were found

Več slik pa lahko najdete v GALERIJI SLIK.

(Skupno 63 obiskov, današnjih obiskov 1)