Turistična tržnica v Mercatorjevem centru Tabor Maribor

 

V torek, 13. marca 2018 je v Mercatorjevem centru Tabor v Mariboru potekal že 32. festival Turizmu pomaga lastna glava na temo Kultura in turizem. Festival je predstavil turistično tržnico, na kateri je sodelovalo osemnajst osnovnih šol. Naša šola je predstavila turistično stojnico z naslovom »Po poteh skritih zakladov podeželja«. Na njej je sodelovalo šest učencev: Tamara Kuhar, Domen Herceg, Kevin Matuš, Tia Vukan, Vita Lukašev in Ana Vukosavljević.

Pripravili in oblikovali so turistično nalogo in turistične produkte. Izdelali so maskoto Kapüstek, s pomočjo katerega so predstavili nekatere znamenite ljudske običaje našega podeželja, staro stavbno dediščino in domačo prekmursko narečje. Bili so zelo ustvarjalni, polni domišljije in kreativnosti, saj so k turistični stojnici pritegnili mnogo obiskovalcev, ki so se ob njej ustavljali, sodelovali v različnih igrah in pokušali kulinarične dobrote. Sodelovali so tudi z učenci iz ostalih osnovnih šol, si izmenjali ideje in se pri tem drug od drugega tudi kaj novega naučili.

Zbrali so skupno 240 točk in prejeli srebrno priznanje. Za doseženo lepo priznanje vsem učencem iskreno čestitamo.

Mentorici:

Jožica Tratar

Marjetka Andrejek

no images were found

(Skupno 91 obiskov, današnjih obiskov 1)