KD – Spoznajmo svojo zgodovino

V petek, 15. novembra smo se po slovenskem tradicionalnem zajtrku z učenci od 6. do 9. razreda odpravili proti Pomurskemu muzeju v Mursko Soboto, kjer smo preživeli aktiven in kreativen kulturni dan.

Učenci so domačo preteklost spoznavali skozi učno uro in ustvarjalno delavnico. Razvijali in krepili so časovne predstave o zgodovinskih dogajanjih na prostoru domače pokrajine in se seznanjali z materialnimi zgodovinskimi viri. Tema raziskovanja in odkrivanja so bila bivališča skozi čas (prazgodovinska hiša, turški šotor, grajski salon, cimprana iža, meščanska spalnica, dnevna soba iz 60. let 20. stoletja). in dejavnosti, s poudarkom na prazgodovini. Učenci spoznajo zgodbo o zanimivi skodelici iz bakrene dobe, ki je bila odkrita na največjem in najstarejšem žarnem pokopališču v Sloveniji ter okrašena z visečimi trikotniki, ki skupaj oblikujejo okras zvezde. Tudi učenci izdelajo in okrasijo skodelico na enak način, kot so jo izdelovali v času bakrene dobe. Prav tako spoznajo še nekaj otroških iger iz preteklosti in se preizkusijo v svojih spretnostih, hoji s hoduljami.

Šolsko tekmovanje iz angleščine za učence 8. razreda

Osmošolci so se pomerili v znanju angleščine na temo History of Slovenia – People without the knowledge of their past are like trees without their roots.

Najbolj uspešna učenca sta bila Alex Cigut in Sindi Lukašev. Alex Cigut se je uvrstil na državno tekmovanje, ki bo na OŠ Laporje dne 25. 11. 2019.

Čestitke vsem tekmovalcem!

Mentorica Ivana Zidanšek

Nagradna ekskurzija po Prekmurju

27. septembra 2019 je potekala ekskurzija po Prekmurju, ki jo je organizirala OE Zavoda Republike Slovenije za šolstvo M. Sobota, ob obeležitvi 100. letnice priključitve Prekmurja k matični državi. Ekskurzija je bila nagrada vsem učencem iz Slovenije, ki so sodelovali na nagradnem tečaju Podobe Prekmurja, kjer so oblikovali, pisali in razmišljali o družbenih in naravnih značilnostih Prekmurja nekoč in danes. V okviru naše šole sta se ekskurzije udeležili dve učenki, Karin Karolyi in Vita Lukašev.

Stran 1 od 6112345...102030...Zadnja »
(Skupno 8,882 obiskov, današnjih obiskov 38)